Upravit stránku

Společnost ELASTA - VESTIL, a.s. je českým výrobcem pevných i pružných stuh, založený panem Vilémem Štillem v roce 1896. Původně rodinná firma se sídlem v Krucemburku nyní zaměstnává přes 80 pracovníků a vyrábí prostřednictvím moderních a osvědčených strojů od švýcarských a německých výrobců. Již více než 120 let úspěšně dodává široký sortiment obuvnických, prádlových, technických i zdravotnických pruženek, hotových šlí a pevných popruhů do celého světa. 

Mezi její spokojené zákazníky patří přední výrobci zdravotnických i sportovních ortéz, cestovních zavazadel, obuvi a módní konfekce. ELASTA - VESTIL, a.s. disponuje pestrou kolekcí dezénů a barevných variací, které připravuje dle současných módních trendů ve spolupráci s italskými designery. Poskytuje také rozsáhlý servis vývoje a vzorování produktů dle specifických požadavků zákazníků jako jsou nejrůznější technické parametry, užitné vlastnosti ale i barevná provedení a možnost potisku nebo vytkání logotypů a dalších grafických motivů. Veškerý sortiment je certifikován dle požadavků Oeko-Tex Standard 100 na zdravotní nezávadnost a systém řízení kvality je certifikován dle normy ISO 9001.


JIŽ VÍCE NEŽ 120 LET NA TRHU...

1896
Vilém Štill, obchodník se smíšeným zbožím v Krucemburku zakládá podnik ruční výroby obuvnických pružinek.

1919
Předání podniku do rukou syna, pana Vladimíra Štilla.
V této době již výroba mechanizována,stuhařské stavy jsou poháněny benzinovými motory.

1925
Rozšíření nabídky z obuvnických pružinek (perek) i na šlovou a podvazkovou gumu a převedení výroby do nových moderních prostor (nové stroje, nové a větší dílny, parní vytápění, elektrické osvětlení).

1945
-
1947

Při náletu poničeny objekty firmy.
Na místě zničené budovy postavena budova nová (byly zde umístěny kanceláře, expedice a sklad hotových výrobků).

1948
Znárodnění firmy " V. Štill, mechanická tkalcovna gumového zboží" a začlenění budov a výrobního zařízení do národního podniku.

1958
Specializace na výrobu pružinek pro obuvnictví a konfekci, šle a opaskové pružinky.

1970
-
1987

Renovace budov a modernizace výrobní technologie, jež umožnila zpracování nových materiálů a rozšíření produktové nabídky.

1990
Vznik státního podniku ELASTA.

1992
Vnuci původního zakladatele privatizují závod přímým odkoupením a mění název na ELASTA - VESTIL, spol. s.r.o. výroba pružných stuh.

1996
Společnost oslavila 100 let založení společnosti a je uznávaným evropským výrobcem pružných i pevných stuh.

2018
Vzniká nové obchodní oddělení a společnost se transformuje z ELASTA - VESTIL, spol. s.r.o. na ELASTA - VESTIL, a.s.

 

Nahoru